Wałki chromowe oraz aniloxy

W naszej ofercie znajduję się również chromowanie wałków chromem technicznym oraz szlifowanie chromu na wałkach. Głównie są to wałki lakiernicze, duktory wodne oraz walce kalandrujące. Chrom nakładamy metodą galwaniczną, twardość chromu wynosi 63 Hrc. Chropowatość jaką uzyskujemy po szlifowaniu wałka, a następnie polerowaniu to Ra= 0,04 um.  Szlifowanie chromu odbywa się dzięki specjalnie dobranym tarczom szlifierskim.

Oprócz regeneracji zużytych wałków chromowych wykonujemy nowe wałki chromowe

Regenerujemy lub wykonujemy nowe walce chromowe m.in wałki lakiernicze do maszyn Burkle, Sorbini, Giardania, Barberan, wałki do maszyn offsetowych (duktory wodne) oraz innych maszyn stosowanych w pozostałych gałęziach przemysłu.

możliwości produkcyjne

  • Średnica maksymalna fi 590 mm
  • Długość maksymalna L= 6000 mm 

Regeneracja i nowe aniloxy ceramiczne oraz chromowe

Wałki oraz tuleje anilox stosowane są w przemyśle poligraficznym do nanoszenia farb, lakierów lub klejów na powierzchnię drukowanego materiału.

Aniloxy są ważnym elementem procesu druku fleksograficznego, który jest szeroko stosowany w produkcji opakowań, etykiet jak i innych wydruków. Stosując wysokiej jakości wałki rastrowe można uzyskać precyzyjne i powtarzalne wyniki drukowania, a także kontrolować ilość farby lub lakieru nanoszonego na powierzchnię materiału drukowanego, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości druku i ograniczenie marnowania materiałów

Oferujemy regenerację jak i nowe aniloxy ceramiczne oraz aniloxy chromowe. Powłoki chromowe na wałkach aniloxowych są coraz częściej zastępowane powłoką ceramiczną, która jest znacznie bardziej żywotna.

Wałki oraz sleevy aniloxowe nazywane również jako wałki rastrowe wykorzystywane są w druku fleksograficznym i offsetowym oraz jako wałki dozujące w maszynach powlekających i lakierujących.

Oferujemy następujące grawerowania ceramiki na wałkach rastrowych : hexagonalne, wydłużone, helicoidalne, otwarte.

Osobną grupą tych wałków są wałki klejowe przeznaczone do tekturnic.

Oferujemy regenerację wałków oraz tulei anilox jak i nowe sleevy aniloxowe.

W naszej ofercie posiadamy tuleje aniloxowe do popularnych producentów maszyn takich jak Bobst, Soma, Uteco, W&H, Comexi czy KBA

Jako uzupełnienie naszej oferty oferujemy również:

  • stalowe listwy raklowe
  • środki czyszczące do mycia aniloxów (mycie codzienne oraz gruntowne)
  • tuleje drukowe

Naprawa punktowa wałków chromowych oraz stalowych

Mamy również możliwość regeneracji wałków chromowych / stalowych (uzupełniania ubytków, wgnieceń) bez konieczności wyciągania wałka z maszyny. Szlifowanie wałka w maszynie wykonywane jest przez specjalnie przystosowaną przystawkę szlifierską.

Szlifowanie wałków odbywa się w siedzibie firmy, u klienta.